5 övningar för att boosta relationen
5 övningar som bygger på att boosta relationen mellan dig och din hund!
100,00 kr
Alla kurser av Dog Boost

Cecilia Ankarstrand heter jag och är utbildad hundinstruktör och hundpsykolog. Jag brinner för att hjälpa hundar och ägare att finna balans i vardagen och boosta relationen mellan dig och din hund.
Jag använder mig av positiv förstärkning så vi lägger upp träningen så att hunden lyckas och får en positiv känsla av det vi tränar på.
Läs mer om utbildaren här: Dog Boost
Facebook
Twitter
LinkedIn
Genom att leka med våra hundar frisätter vi ett må bra hormon (oxytocin) som gör att vi kan känna oss lite förälskade och när vi gör det så vill vi vara med varandra. Vi ökar följsamheten, relation och tillit mellan oss. Övningarna är bara en fingervisning sen är det din egna fantasi som sätter stopp hur du vill utveckla dom.
- Lektion 1
- Lek och relation
- Filtövning
- Öka och minska tempo
- Lektion 2
- Brottning
- Du kan inte ta mig!
- Lektion 3
- Vart ska vi gå?
- Kampa
- Summering av kurs
- 3 stycken lektioner.
- Tydliga instruktioner av övningarna i text
- Personlig feedback
Gott godis
Rolig leksak
Fantasi
När din order är färdigbehandlad kommer du åt kursen under Mina kurser. Du har sen obegräsad tillgång till kursen i 6 månader.
Recensioner
Det finns inga recensioner än.
Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.